به گزارش مدیکال ساینس، این دارو معمولا برای درمان مراحل اولیه سرطان سینه HER2 مثبت مورد استفاده قرار می‌گیرد. حدود ۱۵ درصد از مبتلایان به سرطان سینه، با HER2 مثبت تشخیص داده می‌شوند. تومورهای سرطان سینه HER2 مثبت معمولا تهاجمی‌تر هستند و می‌توانند در سراسر بدن گسترش یابند.
معمولا به محض تشخیص سرطان سینه HER2 مثبت، درمان با Nerlynx آغاز می‌شود. این درمان یک درمان کمکی محسوب می‌شود و تحقیقات قبلی نشان می‌دهد این دارو احتمال عود سرطان را کاهش می‌دهد. این دارو آنزیم‌هایی را که باعث رشد سلول می‌شوند، مسدود می‌کند.
سازمان غذا و داروی آمریکا به تازگی استفاده از این دارو را برای بیماران بالغ تایید کرده است. تحقیقات بر روی دو هزار و ۸۴۰ بیمار نشان می‌دهد این دارو ایمن و موثر است. این تحقیقات همچنین نشان می‌دهد دو سال پس از درمان، ۹۴٫۲ درصد از بیمارانی که با این دارو درمان شده‌اند، عود بیماری نداشته‌اند و زنده‌ هستند.
سرطان سینه شایع‌ترین سرطان زنان است و بر اساس آمار موسسه ملی سرطان آمریکا، در سال ۲۰۱۷ میلادی حدود ۲۵۲ هزار و ۷۱۰ زن در آمریکا با سرطان سینه تشخیص داده می‌شوند که از این میان ۴۰ هزار و ۶۱۰ نفر جان خود را از دست می‌دهند.

 

منبع : ایرنا

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط آرین امین زاده
بارگذاری در پزشکی و بیوتکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

درمان رایگان هپاتیت C در ۱۹ استان کشور

دکتر سیدموید علویان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: تهران، اصفهان، ش…